centrum przedsiebiorczosci

Kontaktul. Cieszyńska 367

(II piętro p. 320)

43-382 Bielsko-Biała

tel. 33 497 50 07  • d1.png
  • d2.png
  • d3.png
  • white.png

Aktualności

Punkt Konsultacyjny ...

Cz
Sty
02
2014

Informujemy, iż z dniem 31 grudnia 2013 r., Punkty Konsultacyjne KSU zakończyły świadczenie usług informacyjnych oraz doradczych na rzecz przedsiębiorców oraz osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą dofinansowanych w ramach projektu „Zapewnienie usług z zakresu rozwoju firmy dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w formule one-stop-shops” realizowanego w ramach poddziałania 2.2.1 PO KL, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dziękujemy Państwu za skorzystanie z usług w Punkcie Konsultacyjnym Krajowego Systemu Usług w Bielsku-Białej prowadzonym przez Stowarzyszenie „Bielskie Centrum Przedsiębiorczości”.

E-PUNKT

Pt
Gru
27
2013

Jak być świadomym użytkownikiem Internetu?

 

Powszechność Internetu oraz korzystanie z jego usług jest coraz bardziej związane z naszym życiem.  Jednocześnie rola Internetu w prowadzeniu działalności gospodarczej wzrasta. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które aktywnie wykorzystują narzędzia internetowe są w stanie szybciej zwiększyć przychody i zatrudnienie oraz uzyskać większy zasięg działania i poziom eksportu.

 

Handel elektroniczny jest branżą, której funkcjonowanie jest uregulowane w wielu aktach prawnych. Nie mamy w tym przypadku do czynienia z jedną ustawą, która regulowałaby całe spektrum zagadnień związanych z e-commerce. Rozproszenie przepisów w różnych regulacjach rodzi szereg problemów, w szczególności wśród przedsiębiorców. Pomocne w tym zakresie są inicjatywy, które stanowią płaszczyznę dla zagregowania powyższych zagadnień. Jedną z nich jest właśnie Punkt Kontaktowy dla Usługodawców i Usługobiorców funkcjonujący przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. E-PUNKT to miejsce, w którym dostępne są informacje związane z działalnością prowadzoną w Internecie. Serwis pozwala przedsiębiorcom i konsumentom lepiej zrozumieć m.in. kwestie prawne związane z zakupami przez Internet.

 

Do głównych zadań e-PUNKTU należą: szerzenie wiedzy na temat prawa obrotu elektronicznego w celu ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych przez przedsiębiorców oraz pomoc w bezpiecznym i swobodnym korzystaniu z ofert tych przedsiębiorców przez ich klientów. Zadania te e-PUNKT realizuje poprzez podejmowanie takich działań, jak e-seminaria, publikacja materiałów edukacyjnych na temat prawa Internetu, prowadzenie strony internetowej e-PUNKTU pod adresem e-punkt.gov.pl, na której udostępniane są informacje z zakresu prawa obrotu elektronicznego.

 

W roku 2013 w ramach działalności e-PUNKTU opracowana została seria artykułów edukacyjnych, m.in. o tematyce nadchodzących zmian w sprzedaży przez Internet pt. „Dyrektywa konsumencka – konsekwencje dla e-przedsiębiorców” (cz. 1 i cz. 2).

 

Na stronie znajdują się ponadto publikacje elektroniczne (e-booki), infografiki edukacyjne oraz nagrania z pięciu wykładów eksperckich, zorganizowanych w 2013 r.

 

Zapraszamy do odwiedzania strony e-punkt.gov.pl

 

 

 

 

 

Wesołych Świąt ...

Wt
Gru
17
2013

Wierząc, że nadchodzi niezwykły Czas...
Czas spędzony z najbliższymi, napełniający nas radością i pozytywną energią do działania, w którym panuje wyjątkowa i ciepła atmosfera a na twarzach ludzi gości spokój i pojednanie, życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego 2014 Roku.

 

Zespół Punktu Konsultacyjnego  KSU
oraz
Zarząd Stowarzyszenia Bielskie Centrum Przedsiębiorczości

Żywiec - dyżur w grudniu

Uprzejmie informujemy, że w miesiącu grudniu ulega zmianie termin dyżuru w Żywcu.

Dyżur konsultanta Punktu Konsultacyjnego KSU w siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju przy ul. Słonki 31 będzie w dniu 20 grudnia (tj. piątek) w godzinach od 9.00 do 13.00.

Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy na forum "CSR - dobry biznes"

 

Po co wdrażać strategię CSR w firmie? Jakie korzyści posiadają przedsiębiorcy zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i właściciele dużych korporacji? Jakie możliwości daje strategia CSR zarówno przedsiębiorcom, jak i przedstawicielom podmiotów ekonomii społecznej? Dokąd zmierza rozwój przedsiębiorczości społecznej?  Czy partnerstwo międzysektorowe jest możliwe?

Na te i wiele innych pytań Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, realizujące projekt Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Południowego będzie starało się odpowiedzieć podczas Forum:
„CSR – dobry biznes”, które odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, ul. Piastowska 40, w dniu 19.11.2013r. w godz. 11.00-15.00

Dodatkowe informację mogą Państwo uzyskać telefonicznie (33) 496 02 44 lub na stronie internetowej www.owes.bcp.org.pl

Zapraszamy przedstawicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, których interesuje zwiększenie atrakcyjności swojej firmy na rynku pracy, przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych i innych podmiotów ekonomii społecznej, którzy planują rozwój swojej działalności nie tylko społecznej, ale również gospodarczej.

Udział w forum jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 18.11.2013r. telefonicznie (33) 496 02 44 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat medialny: Forum Odpowiedzialnego Biznesu -www.odpowiedzialnybiznes.pl

CZ.-DZIEDZICE - ZMIANA GODZIN DYŻURU

Uprzejmie informujemy, że w najbliższą środę - tj. 16 października, dyżur konsultanta Punktu Konsultacyjnego KSU w siedzibie Urzędu Miejskiego (Plac Jana Pawła II 1) będzie w godzinach od 8.00 do 12.00.

Serdecznie zapraszamy

PRZEDSIĘBIORCO NIE PRZEGAP SZANSY!!!

PRZEDSIĘBIORCO NIE PRZEGAP SZANSY!!!

 

INFORMACJA REGIONALNEGO OŚRODKA EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO  W BIELSKU- BIAŁEJ

 

27 września Marszałek Województwa Śląskiego ogłosił konkurs zamknięty nr 1/POKL/9.2/2013 na składanie wniosków o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu IX, Działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

 

W ramach konkursu istnieje możliwość m.in. refundacji kosztów związanych z organizacją stażu/praktyki ucznia szkoły czy też przygotowania zawodowego młodocianego pracownika.

 

 

Szczegóły konkursu:

http://efs.slaskie.pl/?grupa=2&art1=1380281452&art=1186994745&id_m=274&kat=&katrodzic=

 

Zapraszamy również na spotkanie informacyjne dot. konkursu, które odbędzie się 9.10.2013 w naszej siedzibie.

Zgłoszenia przyjmujemy na stronie- http://bielsko-biala.roefs.pl/szkolenia/

 

 

 

ŻYWIEC - ZMIANA GODZIN DYŻURU

Uprzejmie informujemy, że w miesiącu wrześniu ulegają  zmianie godziny dyżuru w Żywcu.

Dyżur konsultanta Punktu Konsultacyjnego KSU w siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju przy ul. Słonki 31 będzie w dniu 25 września (tj. środa) w godzinach od 8.00 do 12.00.

Serdecznie zapraszamy

SZCZYRK - ZMIANA GODZIN DYŻURU

Uprzejmie informujemy, że w miesiącu wrześniu ulegają  zmianie godziny dyżuru w Szczyrku.

Dyżur konsultanta Punktu Konsultacyjnego KSU w Urzędzie Miejskim przy ul. Beskidzkiej 4 będzie w dniu 4 września (tj. środa) w godzinach od 8.00 do 12.00.

Serdecznie zapraszamy

SIERPIEŃ - ZMIANA GODZIN DYŻURÓW

Uprzejmie informujemy, że w miesiącu sierpniu ulegają zmianie godziny dyżurów (terminy bez zmian).

  • SZCZYRK (07-08-2013; Urząd Miejski) godz. 8.00-12.00
  • SKOCZÓW (14-08-2013; Miejskie Centrum Kultury) godz. 8.00-12.00
  • CZECHOWICE-DZIEDZICE (21-08-2013; Urząd Miejski ) godz. 8.00-12.00

Zapraszamy - Zespół PK KSU


centrum przedsiebiorczosci